Koulutussisältö

Ajo- ja lepoajat sekä digipiirturin käyttö

Koulutuksen tavoitteena on lisätä kuljettajan tietämystä muun muassa kuljettajan ajo- ja lepoaika-asetuksesta sekä työaikalaista.

Traficomin ammattipätevyysmerkintä

Livekoulutus (etä)

7 tuntia

Koulutuksen tiedot

Koulutuksen tavoitteena on lisätä kuljettajan tietämystä kuljettajan ajo- ja lepoaika-asetuksesta sekä työaikalaista, digipiirturi-laitteistosta ja sen oikeasta käytöstä sekä ajo- ja lepoajoissa huomioitavista asioista ulkomaan liikenteessä.

Koulutuksen sisältö

● Tunnista riskitekijät liikenteessä
● Vältä vaaratilanteet
● Toimi oikein kriittisissä tilanteissa
● Toimi oikein onnettomuustilanteissa
● Turvallinen, taloudellinen ja ympäristöystävällinen ajotapa

Asiantuntevat kouluttajat

Käyttämämme kouluttajat ovat alansa parhaita. Meille laatu ja kurssin sisältö on merkityksellinen. Tästä syystä haluamme asiakkaidemme viihtyvän kursseilla ja palaavan vuosittain uudelleen. Asiakkaidemme antama palaute kursseistamme on 4,6 / 5

Tulevat Livekoulutukset (etä)

Tulevat koulutukset

Katso kalenteri

Tarvitsetko apua koulutusten valintaan?

Soita tai lähetä meille viesti niin me autamme!