Koulutussisältö

Ennakoiva ajaminen kuorma- ja linja-autolla

Koulutuksen jälkeen koulutettava osaa entistä paremmin tunnistaa riskitekijät liikenteessä sekä välttää vaaratilanteita.

Traficomin ammattipätevyysmerkintä /Pakollinen aihe

Livekoulutus (etä)

7 tuntia

Koulutuksen tiedot

Täyttää Traficomin vaatiman pakollisen aiheen merkinnän. Koulutuksen jälkeen koulutettava osaa entistä paremmin tunnistaa riskitekijät liikenteessä, välttää vaaratilanteita, toimia oikein ennakointimahdollisuuksien äärirajoilla olevissa kriittisissä tilanteissa sekä toimia onnettomuustilanteissa niin, että onnettomuuden seuraukset jäisivät mahdollisimman pieniksi.

Koulutusohjelma sisältää opetusta turvallisen, taloudellisen ja ympäristöystävällisen ajotavan edistämiseksi seitsemän tuntia.

Koulutuksen sisältö

● Tunnista riskitekijät liikenteessä
● Vältä vaaratilanteet
● Toimi oikein kriittisissä tilanteissa
● Toimi oikein onnettomuustilanteissa
● Turvallinen, taloudellinen ja ympäristöystävällinen ajotapa

Asiantuntevat kouluttajat

Käyttämämme kouluttajat ovat alansa parhaita. Meille laatu ja kurssin sisältö on merkityksellinen. Tästä syystä haluamme asiakkaidemme viihtyvän kursseilla ja palaavan vuosittain uudelleen. Asiakkaidemme antama palaute kursseistamme on 4,8 / 5

Tulevat Livekoulutukset (etä)

Tulevat koulutukset

Katso kalenteri

Tarvitsetko apua koulutusten valintaan?

Soita tai lähetä meille viesti niin me autamme!